لوگو و لوگوتایپ یاساچیم

یاساچیم برند استودیوی معماری و طراحی (دیزاین) که از ترکیب دو واژه یاسا به معنی رسم، قاعده و قانون و چیم، مختصر شده نام چیمه تشکیل یافته است. چیمه نام روستایی است در ۳۰ کیلومتری شهر نظنز و از دید لغوی به معنای «سبزه زار و چمنزار» می باشد. از آنجایی که یکی از بنیانگذاران این استودیو خانم مهندس شبنم امانی چیمه هستند و سالها با این نام در زمینه پروژه های معماری و طراحی داخلی ساختمان به فعالیت حرفه ای پرداخته اند، پسوند «چیم» به نام «یاسا» افزوده شده است.

نشان یاساچیم برگرفته از «یا» در زبان فارسی و “Y” در زبان انگلیسی برداشت شده است و همانطور که مشهود است، نشان-نوشته یاساچیم با بهره گیری از سبک کمینه گرا (مینیمالیزم) طراحی شده است. این سبک رویکرد اصلی این استودیو را نمایان می کند. هرچند همواره به بازگشت به اصالت و قدمت گذشتگان علاقه مند خواهیم بود.

رنگ سازمانی یاساچیم، آبی تیره، آبی-سبز (فیروزه ای)، به همراه خاکستری و سفید است. این دو رنگ از المانهای طبیعی همچون آب و آسمان، نمایاننده بازگشت به اصول طراحی مبتنی بر ملاحظات محیط زیستی، و وفاداری به طراحی پایدار، و همچنین از کاشیکاری های اصیل ایرانی برداشت شده است.